{Oferta z zakresu kardiologii realizowana w ośrodku medycznym Sports Medic to usługi specjalistyczne. Kardiologia Wrocław to leczenie chorób i nieprawidłowości w obrębie układu krążeniowego i serca. Kardiolog najpierw zapisuje na odpowiednie badania, a później wdraża leczenie. Wykwalifikowani specjaliści do pacjentów ukierunkowani są indywidualnie, co ma wpływ na otrzymanie lepszych efektów.

Zabiegi realizowane w placówce dotyczą kardiologii interwencyjnej. Bazuje ona na wykorzystaniu cewnika naczyniowego i kardiologii nieinwazyjnej. W ostatnim przypadku chodzi o diagnostykę oraz leczenie schorzeń układu krążenia oraz serca, bez potrzeby fizycznej ingerencji w organizm. Wszechstronna opieka medyczna zawiera: konsultacje kardiologiczne, próby wysiłkowe EKG, badanie EKG Holter, badanie holter ciśnieniowy, USG serca, USG doppler, próby wysiłkowe, holtery ciśnieniowe, holtery EKG.

Kardiolodzy ze Sports Medic to doświadczeni oraz ciągle rozwijający umiejętności eksperci, mający wprawę w leczeniu dzieci, dorosłych oraz osób uprawiających sport. Do specjalistów trzeba się zgłaszać, gdy odczuwa się: ból albo ucisk w klatce piersiowej, arytmię serca, duszności, czy omdlenia i poczucie osłabienia. W placówce można skorzystać zarówno z konsultacji, jak i z wysokospecjalistycznych procedur leczniczych: koronarografii, zabiegów przezskórnej angioplastyki wieńcowej, wszczepienia rozrusznika i kardiowertera – defibrylatora, inwazyjnych badań elektrofizjologicznych, przezskórnej ablacji albo operacji kardiochirurgicznej.

Zastosowanie innowacyjnego sprzętu, spora wiedza i umiejętności personelu lekarskiego zachęcają do leczenia się w tym miejscu.

Wszechstronna diagnostyka kardiologów w Sports Medic motywuje do tego, aby zgłosić się na diagnozę właśnie tutaj. Kiedy tylko ktoś czuje się bez przerwy przemęczony, wejście po schodach sprawia mu kłopot, jak i odczuwa ból w klatce piersiowej i kołatanie w sercu, to są to oznaki, z jakimi powinien zgłaszać się do podanej placówki medycznej. Kardiologia Wrocław wprost wskazuje, z jakimi symptomami się zgłaszać.

W czasie konsultacji kardiolodzy będą przyglądać się pacjentowi a także podpowiedzą, w jaki sposób prowadzić zdrowy styl życia na co dzień. Ukażą, że na tachykardię oddziałują: wysiłek fizyczny, sytuacje stresowe, nadczynność tarczycy i gorączka. Wtedy też przeprowadza się w ośrodku kompleksowe badanie elektrokardiograficzne.

Do placówki kierują się też chorzy po przechorowanym SARS COV 2. Jednym z najcięższych powikłań jest zapalenie mięśnia sercowego, jakie mogłoby doprowadzać nawet do niewydolności sercowego. Z tego względu tak znaczące jest to, żeby pacjenci po przebytej chorobie obserwowali swój organizm. Doświadczeni kardiolodzy zajmą się pacjentami, którzy w placówce mogą czuć się bezpieczniej.

W celach diagnostycznych wykonywane są w klinice: badania echokardiograficzne, badania EKG, próby wysiłkowe, holter rejestrowany przez całą dobę w celu wykrycia zaburzeń rytmu serca oraz holter całodobowe badanie ciśnienia tętniczego. Spore wskazania do diagnostyki kardiologicznej obejmują: pacjentów z ryzykiem wystąpienia chorób sercowo – naczyniowych, pacjentów obciążeni rodzinne, pacjentów podwyższonego ryzyka leczących się z powodu cukrzycy lub chorób miażdżycowych, osób wykonujących zawody wysokiego ryzyka oraz sportowców. Jeśli jest to konieczne, wykonywane są w placówce inwazyjne procedury diagnostyczne, do jakich zaliczają się: badania z wykorzystaniem cewników, ultrasonografia wewnątrznaczyniowa, pomiar ciśnienia wewnątrz tętnic wieńcowych oraz koronografia. Doświadczeni specjaliści do chorych podchodzą indywidualnie i to gwarantuje bardzo dobre efekty leczenia.

Similar Posts